oturmaya mı geldik?

0

Posted on 11:32 | By lunawar | In , , , ,


bobiler'den kaplanalp yapmış:) ben paralize oldum.. uzun uzun izledim.. sonra üzerine bir de "tavuk gibi oynayan" teyzeleri izledim.. Pin It now!

pencere önü

0

Posted on 09:00 | By lunawar | In , , , , , ,


çocukluğumda iyi ki doya doya camdan dışarı bakmışım, bol bol balkonda, kapının önünde oturmuşum.. şimdilerde dipdibe binalarda ne cam açabiliyorum ne balkonda ayaklarımı uzatıp oturabiliyorum.. ama çok büyük hayalim, bir gün lavabosunun arkasında kocaman cam olan bir mutfak, pencereli bir banyo, kocaman pencereli, balkonlu ya da kocaman bahçeli bir ev.. 

Pin It now!

Edouard Boubat; hayata nereden bakıyorsun?

0

Posted on 11:45 | By lunawar | In , , , , , ,

Edouard Boubat ile LeClownLyrique sayesinde tanıştım, Paris'de doğup büyümek.. 1960'larda Paris'te yaşamak.. ister istemez bende kıskançlığa sebebiyet veriyor.. ilk fotoğrafını 23 yaşında çekmek ve izleyen yıl Kodak ödülünü kazanmak da başka bir sebep..
işleri için; edouard-boubat..


Pin It now!

yüzen orman

1

Posted on 12:03 | By lunawar | In , , , ,


Avustralya Sydney'deki bu yaşlı gemi enkazı nefis bir ormana dönüşmüş.. doğa her zaman kendini iyileştirmeyi bilir ama sanki orda yüzen bir avm çok otatntik olmaz mıydı?
via; boredpanda.. Pin It now!

13. İstanbul Bienali

0

Posted on 09:38 | By lunawar | In , , , , , , ,


bu sene İstanbul Bienali ücretsiz olacak.. "anlamak" için bir de sanata şans vermek lazım..

orjinal siteden alıntı:
“Anne, ben barbar mıyım?” başlığıyla Fulya Erdemci’nin küratörlüğünde gerçekleştirilecek ve politik bir forum olarak kamusal alan fikrine odaklanacak. 13. İstanbul Bienali, bu yıla özel olarak ücretsiz gerçekleştirilecek. Bienalin kapanış tarihlerinde de değişiklik yapıldı. 14 Eylül tarihinde kapılarını açacak 13. İstanbul Bienali sergileri, 20 Ekim tarihine kadar gezilebilecek. 
13. İstanbul Bienali’nin başlığı “Anne, ben barbar mıyım?” şair Lale Müldür’ün aynı adlı kitabından alıntıyla küratör Fulya Erdemci tarafından belirlendi. Şiir, edebiyat, ve şiirsellikle sanatın ilişkisini vurgulayan bu başlık, aynı zamanda “barbar” terimiyle, “öteki”leri anlamak için öğrenmemiz gereken veya “gelecek dünya”yı anlamlandırabilmek için keşfetmek zorunda olduğumuz yeni ve bilinmedik dillere de işaret ediyor. 13. İstanbul Bienali’nde, güncel demokrasi biçimlerini sorgulayan, günümüzün mekânsal-ekonomik politikalarını tartışmaya açan, uygarlık ile barbarlık kavramlarını sorunsallaştıran ve bu bağlamda sanatın rolünü yeni ve alışılmışın dışındaki dillerle araştıran işler yer alacak.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Koç Holding’in sponsorluğunda düzenlenen 13. İstanbul Bienali’nin sergi mekânları ve sanatçı listesi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

via; bienal.iksv Pin It now!

Richard Avedon - Versace Spring 1995

0

Posted on 17:33 | By lunawar | In , , , , , ,


ne zaman bir Richard Avedon fotoğrafı görsem bütün ezberlerim birbirine karışıyor.. birbirine yumruk sallayan, meydan okuyan, Versace elbiselerini çekiştiren bu kadınlar gerçekten çok kadınlar..
via; leclownlyrique..

Pin It now!